Słaba erekcja

Słaba erekcja, czyli erekcja miękka

Jednym z bardzo często występujących zaburzeń seksualnych jest zaburzenie erekcji. Jest to dokładniej słaba erekcja, która dodatkowo jest także nazywana erekcją miękką. Kiedy mówimy o słabej erekcji? O słabej erekcji mówi się wówczas, gdy członek owszem osiąga wzwód, ale nie jest on usztywniony wystarczająco. Pomimo wzwodu niemożliwe jest odbycie seksualnego stosunku. Przyczyną słabej erekcji najczęściej jest ukrwienie penisa, które na pewno jest niedostateczne. Za erekcję słabą dodatkowo uznaje się stan, gdzie wzwód jest naprawdę krótkotrwały. Wzwód ten ustępuje bezpośrednio przed wytryskiem i osiągnięciem samego orgazmu. Członek jest zbudowany z trzech komór. Dwie są wypełnione ciałami jamistymi, a trzecia ciałami gąbczastymi. W trzeciej komorze gromadzi się sperma jak i także mocz. W momencie samej erekcji to właśnie jamiste ciała wypełniają się krwią. Dzięki temu samo prącie znacznie sztywnieje jak i także zmienia swoje rozmiary do większych.

Kiedy nie ma erekcji?

Łatwo się jest domyśleć, że erekcja jest znacznie zaburzona, gdy cała cyrkulacja już w jamistych ciałach pozostaje zaburzona. Nie dochodzi wówczas do wzwodu. Wszelkie przyczyny erekcji osłabionej są wytłumaczone przez wielu lekarzy i ekspertów z tejże dziedziny. Na pewno przyczynami mogą być choroby takie jak cukrzyca typu pierwszego i typu drugiego, nadciśnienie tętnicze czy też miażdżyca. Dodatkowo przyczyn można szukać także w schorzeniach natury neurologicznej oraz także krążeniowej. Warto tutaj także wspomnieć o wpływie palenia dużej ilości papierosów czy też picia regularnie alkoholu. Osoby, które piją i palą mogą także mieć kłopoty z usztywnieniem optymalnym członka. Czasem mężczyzna ma problem z erekcją tylko od czasu do czasu. Jak najbardziej jest to możliwe. Każdy mężczyzna w niektórych sytuacjach może za nie móc. Nie należy się wówczas doszukiwać przyczyn gdzieś w chorobach, nałogach czy też schorzeniach, ale w problemach natury psychicznej. Wówczas sama impotencja występuje na tak zwanym tle psychogennym. Sam mechanizm jak najbardziej prawidłowo działa, ale jednak wzwód niepełny pojawia się na skutek psychicznej blokady. Bardzo często jest tak, że mężczyzna w kontakcie z kobietą nie ma erekcji, ale podczas seksu oralnego, pieszczot czy też masturbacji jak najbardziej ją osiąga.

Pierwsze niepowodzenia są najgorsze

Pierwsze niepowodzenia w mężczyźnie znacznie utrwalają kompleksy na punkcie jego seksualnej sprawności. Przyczyniają się także do naprawdę silnego stresu, w momencie każdego kolejnego zbliżenia. Z sytuacji, na sytuację wszystko podlega pogorszeniu. W sposób ten erekcja słaba może niestety się przekształcić w brak erekcji zupełny. By rozwiązać problem słabej erekcji konieczne jest wsparcie seksualnej partnerki. Musi przede wszystkim o całej sytuacji wiedzieć. Wówczas będzie mogła pomóc. Wykazanie się przez nią wyrozumiałością oraz cierpliwością jest jak najbardziej konieczne. Partnerka będzie mogła zaoferować swojemu mężczyźnie silniejsze doznania, które mogą się okazać strzałem w dziesiątkę.

Czytaj więcej http://www.aptekakamagra.pl/