Obejmowanie, delikatne naciąganie, ssanie, pieszczenie językiem – istnieje wiele sposobów, by wykorzystać jedną z najczulszych stref erogennych mężczyzny – jądra. Trzeba jednak uważać, ponieważ jest to miejsce bardzo delikatne. Pieszczenie jąder pomoże pokonać nudę w łóżku.

Jądra to zdecydowanie zaniedbana strefa męskich rozkoszy. Podczas gry partnerki skupiają się przede wszystkim na członku, po którym podniecenie widać gołym okiem, pieszczenie jąder powoduje przyjemne napięcie całego ciała. Mężczyzna jest podniecony bardziej, a osiągana rozkosz jest intensywniejsza. Jąder nie należy się bać – to ważna strefa erogenna każdego mężczyzny.

Wrażliwa strefa erogenna

Męskie jądra pokryte są warstwą cienkich mięśni, które prowadzą aż do brzucha. Odczuwana podczas pieszczot przyjemność rozchodzi się więc na znacznie rozleglejszy obszar ciała. Co ciekawe, jądra są bardziej czułe na dotyk niż penis. Jednocześnie są też bardziej delikatne. O ile więc w przypadku penisa we wzwodzie nawet bardzo intensywne doznania raczej nie zrobią mężczyźnie krzywdy, o tyle z jądrami należy postępować czule i delikatnie. W żadnym wypadku nie można ich mocno ściskać, a już na pewno nie gryźć!

Jak z nimi postępować

Istnieje mnóstwo sposobów na delikatne pieszczenie jąder, które doprowadzi partnera do rozkoszy. Najprostszym sposobem jest masaż jąder. Wystarczy delikatnie tulić je w dłoniach, unosić i opuszczać, delikatnie zaciskając palce na krągłościach. Ważną sferą erogenną jest też „szew” – cieniutka linia idąca od nasady penisa do jąder. Delikatny ucisk palcem lub językiem wywołuje w tym miejscu jeszcze intensywniejsze podniecenie. Można też delikatnie obciągać skórkę jąder w dół palcem wskazującym i kciukiem – za każdym razem w innym miejscu. Należy jednak uważać, by zbyt intensywnym naciskiem nie sprawić partnerowi bólu.

Podobnie jak penis, jądra lubią być pieszczone ustami. Można je lizać całym językiem, kręcić nim kółka, „rysować” różne wzorki itp. Jeśli się zmieszczą, można nawet włożyć je całe do ust i eksperymentować z językowymi pieszczotami, badając reakcję partnera. W tym czasie ręka może koncentrować się na penisie.

Sposób na nudę

Pieszczenie jąder to świetny krok do urozmaicenia życia erotycznego. Gdy monotonia i codzienna gonitwa powodują spadek libido, warto eksperymentować. Wykorzystanie tego niezwykle wrażliwego miejsca na męskim ciele pomaga mężczyźnie zrelaksować się, zapomnieć o stresie i oddać się rozkoszy.

Spadek libido, zmęczenie i napięcie psychiczne mogą powodować różnego rodzaju łóżkowe problemy. Najczęstszym jest brak satysfakcjonującej erekcji lub np. zanik wzwodu w trakcie stosunku. Zrozumienie i czułość odgrywają wtedy bardzo ważną rolę. Czasem jednak zarówno problemy z potencją, jak i spadek libido mogą wymagać pomocy specjalisty. Zaburzenia erekcji leczy się farmakologicznie. Jednym z najczęściej zalecanych leków jest Kamagra. Konieczne jest przy tym zdiagnozowanie źródła problemu i rozpoczęcie odpowiedniej terapii.